Nowa usługa 3D Secure

secure dSzanowni Państwo. Uprzejmie informujemy, że dbając o rozwój funkcjonalności kart płatniczych, a także mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych przez Państwa transakcji, SGB-Bank S.A. wdrożył usługę 3D-Secure, która umożliwia dokonywanie bezpiecznych transakcji kartą w Internecie.

Usługa 3D-Secure zostanie uaktywniona od 1 lipca 2013 r. i będzie wymagała jedynie rejestracji przed lub w trakcie dokonywania transakcji w Internecie. Do tego czasu, mogą Państwo korzystać z transakcji internetowych na dotychczasowych zasadach.

 

•  3D-Secure umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

• Rejestracja karty wykonywana jest jednokrotnie - klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła.

• Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty - tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony.

• W procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank - w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

Klient może również zarejestrować kartę przed dokonaniem płatności kartą przez Internet.

Link dla kart Visa Electron, Visa Buisiness Electron

Link dla kart Visa Electron PayWave, Visa Buisiness Electron PayWave

Najczęściej zadawane pytania dotyczące usługi 3D-SECURE